Exteriérová sauna

Saunový domček je skvelé riešenie pre všetkých z nás, ktorý zbožňujeme saunovanie. Domček si veľmi jednoducho poskladáte na svojom pozemku v záhrade, alebo v blízkosti vašej chatky. Celá konštrukcia je rozdelená na dve časti. V prvej časti si užívate saunovanie. V druhej časti si môžete spraviť posedenie, alebo žeby trošku netradičné posedenie? Do druhej časti si predsa môžete vložiť kúpací sud, ktorý vám môže zároveň slúžiť ako ochladzovacia kaďa. Takto si dokážete spraviť svoj súkromný domáci wellness priamo doma na záhrade.

Saunový domček

Účinky sauny

Saunovanie je v mnohých smeroch prospešné pre naše zdravie. Je vedecky dokázané, že ľudia ktorí sa pravidelne saunujú, takmer vôbec neprechladnú v chladnom období. Vo Fínsku už dávno pochopili účinky sauny a využívajú ju takmer 82% národa. Saunovanie nám zvyšuje imunitu a pomáha vyplaviť z tela škodliviny. Perfektne pôsobí taktiež na kožu, ktorá sa zbavuje nečistôt a nadbytočnej mastnoty.

Kedy sa saunovať?

Najlepšie sa je saunovať aspoň raz do týždňa. To samozrejme môže byť problém, ak musíte chodiť do predražených wellnessov. Ak sa saunujete len raz do roka, tak sa vám to samozrejme oplatí viac. Avšak, my sa nesaunujeme len raz do roka. Najlepší pocit je keď si poriadne oddýchnete, po celom týždni práve v saunovom domčeku pripravenom pre vás kedykoľvek. Spánok po saune je nenahraditeľný.

Ohrev sauny

Saunu si je najlepšie vyhriať ta teplotu približne 75°C. Samozrejme sa jedná o klasickú suchú saunu. Ohrev môže byť zabezpečený pomocou piecky na drevo, elektrickým ohrevom alebo plynom. Najlepšia atmosféra a pocit je podľa môjho názoru v saune vykúrenej drevom, avšak je ju potrebné obsluhovať. Naopak pri elektrickom ohreve to máte jednoduchšie ale na druhú stranu aj značne drahšie.

Ďalšie pozitíva

Ak športujete či už rekreačne alebo profesionálne. Alebo chodíte do roboty kde celý deň tvrdo pracujete. Sauna prehrieva pokožku aj vaše vnútorné orgány, a tým uvoľní vaše svalstvo. Zvyšuje prekysličenie krvi kyslíkom, zlepšuje tlak krvi a pomáha na srdcovo-cievny systém. A hlavne relaxujete! Čím z vás viditeľne opadáva stres, a rôzne bolesti kĺbov a svalov.