Manual_umiestnenie

Údržba a umiestnenie kade? Prečítajte si používateľský manuál

Ak chcete aby vám kúpacia kaďa vydržala dlhé roky, tak je potrebné sa riadiť základným manuálom. Ešte pred kúpou je nutné sa zamyslieť, kde ju konkrétne umiestnite. Počas používania je potrebné dodržiavať zopár jednoduchých pravidiel, aby ste si kúpaciu kaďu alebo piecku nepoškodili.

Umiestnenie kade

Pre kúpaciu kaďu musíte zabezpečiť pevný podklad. Je to z dôvodu, že počas kúpania sa, na plastovú vložku a konštrukciu kade pôsobí váha takmer 1,5 tony. Ak by ste kaďu umiestnili na nespevnený povrch, nastane skrútenie vložky a taktiež sa poškodí konštrukcia. Poškodenie je trvalé a kaďu môžete v podstate vyhodiť, pretože pri skrútení dochádza až k prasknutiu laminátu.  Kúpacia kaďa musí mať svoje stále miesto na záhrade alebo chalupe. V prípade že máte väčšiu terasu so zámkovou dlažbou máte samozrejme o starosť menej.

Drevený podkladDlažba podkladKamenná dlažba

Zdroj: 1 Photobucket , 2 Photobucket , 3 Mydeck

 

Návod na používanie:

Napustenie

Kaďu napúšťame 20-25 cm od horného okraju. Zabránime tak pretečeniu pri kúpaní.

Zakurovanie

Zakurovať začíname, až po úplnom napustení kade! Ak by ste zakúrili skôr, dôjde k popáleniu plastu a znehodnoteniu plastovej vložky. Nikdy nekúrte v kadi bez vody. Platí pre všetky typy kúpacích kadí. Zakurujeme vždy s pepom alebo iným podpalovačom a zväzkom triesok. Nezakurujte s papierom, dostane sa vám do vody a znečistí  ju.

Prikurovanie

Prikladáme postupne suché drevo. Ideálna teplota vody je v rozmedzí 36°C až 39°C . Vodu počas kúrenia občas premiešame. Piecka bude rovnomerne odovzdávať teplo, a teda sa vám voda zohreje rýchlejšie. Pre verziu Basic s vnútornou pieckou, je potrebné odsúvať kryt piecky od vetracieho otvoru smerom ku komínu. Zabránite tak popáleniu laminátu.

 

Dôležité upozornenia

Deti sa môžu kúpať len pod dohľadom dospelej osoby!

Počas kúrenia sa nedotýkajte komína a telesa piecky!

V kadi by sa vždy mali kúpať minimálne dve osoby! 

Dôležité je dodržiavať pitný režim!

Vodu vypúšťame až po úplnom vyhasnutí pahreby!

Nikdy nekúrte v kadi bez vody!

 

Údržba kúpacej kade

  • Ako palivo používajte suché drevo alebo brikety. Mokré drevo zadechtuje komín a piecku, ktorá následne zapácha a horšie sa čistí. Taktiež sa zhorší ťah komína.
  • Vodu v kadi nenechávajte zamrznúť. Ľad vám môže poškodiť piecku a teleso kade.
  • Teleso kade umývajte jarovou vodou. Nenechávajte znečistenú vodu v kadi dlhšie ako jeden týždeň.
  • Raz do roka vnútornú piecku pri modely Basic, vyberieme a vypláchneme. Vonkajšok môžeme natrieť kyselinou chlorovodíkovou, ktorú zoženiete takmer v každom obchode s farbami a lakmi. Budete potrebovať ešte aj štetec, rukavice a okuliare. Piecku opláchnete a bude vyzerať takmer ako nová.
  • Teleso kade môžete dezinfikovať s roztokom Sava. Pri modely Basic, môžete vydezinfikovať aj drevenú ohrádku.
  • Okolo kade odhŕňajte sneh. Predĺžite tak životnosť dreveného obkladu. Drevený obklad natierajte približne raz za 2- 3 roky.
  • Keď kaďu nevyužívate, zakryte ju ochranným krytom alebo plachtou, aby sa vám neznečisťovala.

 

Súhrn

Ak budete dodržiavať tento jednoduchý manuál, tak vám kúpacia kaďa bude slúžiť dlhé roky. Vždy sa snažte hlavne aby pri kúpaní a údržbe nedošlo k žiadnym zraneniam. Na záver vám prinášame video z opravovania kúpacej kade, z ktorej bola vypustená voda ešte pred vyhasnutím piecky.

 


Zdroje: https://vikings.sk/plastova-kada/

http://www.chatakatka.sk/fotogaleria/

 

Write a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *